Протягом всього листопада по світу триває щорічна акція. Чоловіки не голять обличчя і цим закликають звернути увагу на чоловічі проблеми зі здоров’ям. Movember або Вусопад це місяць обізнаності про чоловічі проблеми. У першу чергу чоловічою проблемою сьогодні є рак простати.  Серед усієї чоловічої онкології його частка становить 14,4%, з цим діагнозом в світі живуть 5,6 мільйона чоловіків, щогодини від нього помирає 45 людей. В Україні такий діагноз встановлюється приблизно 7 тисячам пацієнтам на рік.

Основна мета Movember або Вусопад – розповісти про важливі проблеми, як рак простати, рак яєчок а також спонукати дбати про своє здоров’я. Назва походить від злиття двох слів – “moustache” (в перекладі з англійської означає “вуса”) і “november” ( “листопад”).

Правила прості: на початку листопада кожен охочий починає відрощувати вуса, і на всі питання про причини, розповідає про таке захворювання, як рак передміхурової залози. Чому саме вуса? Тому що вони пасують далеко не всім, і це викликає безліч запитань. Також учасники вносять пожертви, які потім перераховуються в різні фонди для дослідження захворювання.

Про що варто знати чоловікам:

Рак простати – найбільш поширений рак серед чоловіків. 

Найчастіше хвороба розвивається повільно, тому протягом тривалого часу людина може не знати, що хворіє на неї.

Ризик захворіти на рак простати зростає з віком – у більшості випадків на нього хворіють чоловіки старше 50 років. 

Тому всім чоловікам цього віку рекомендується здати простий аналіз крові на ПСА (простат специфічний антиген), а також проходити щорічно повне медичне обстеження check up. Детальніше про check up за посиланням https://medical.balina.com.ua/check-up-medychne-obstezhennya-format-diahnostyky-orhanizmu/ 

Запам’ятайте симптоми, коли потрібно негайно звернутися до лікаря:

  • підвищена потреба у сечовипусканні, особливо вночі; 
  • складно почати сечовипускання; 
  • біль або печіння під час цього процесу; 
  • відчуття, що ваш сечовий міхур не повністю спорожнений; 
  • кров у сечі або спермі; 
  • болісна еякуляція; 
  • біль у спині, стегні або тазі, який не зникає. 

“Якщо ви ніколи не носили вуса і чомусь почали їх відрощувати, ваше оточення починає запитувати, чому ви це робите. І тут ви якраз можете розповісти про такі проблеми як той самий рак простати або якусь іншу проблему чоловічого здоров’я”, – пояснив Олександр Стаховський.

Він зазначив, що в Україні часто говорять про рак молочної залози, а чоловічі проблеми замовчуються.

“Та й самі чоловіки не люблять про це говорити. Наші чоловіки рідко ходять до лікаря. І цією акцією ми намагаємося привернути увагу й самих чоловіків та закликати їх ходити до лікаря хоча б раз на рік або раз на два роки, здавати аналізи на онкомаркери, проходити онкоскринінг. А ще ми агітуємо жінок приводити своїх чоловіків до лікаря”, – розповів уролог.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *